شاركونا بأخباركم! اضغط هنا ...

عضو البلدية شريف الشايب يوجه رسالة لرئيس البلدية بخصوص ضريبة تصريف المياه ” المزاريب ”

محرر الخبر: موقع هسا | تاريخ النشر: 20 نوفمبر, 2013 | القسم: الأخبار الرئيسية, الأخبار المحلية

في بيان عممه عضو البلدية السيد شريف شايب على وسائل الاعلام وصل موقعنا نسخة منه , وفي هذا البيان يتوجه السيد شريف شايب لرئيس بلدية باقة المحامي مرسي ابو مخ برسالة تخص ضريبة تصريف المياه ” المزاريب ” والتي اصبحت حديث كل لسان في باقة الغربية مؤخراً .

نترككم مع نص الرسالة :

לכבוד
עו”ד מורסי אבו מוך
ראש עירית באקה אלגרביה
באקה אלגרביה
שלום רב ,
הנדון: הקפאת וביטול היטל התיעול .

מאז נשלחו דרישות תשלום היטל התיעול, תושבים רבים זועמים בשל כך ומביעים את מחאתם בצורות שונות ומשונות, משיחות נפש בבתי הקפה, שבאקה משופעת בהם, ועד לתהלוכה (הפגנה) שנערכה ביום ראשון האחרון בעת ישיבת מליאת העיריה .

עוד לפני שליחת דרישות התשלום לתושבים הבעתי בפניך כי עלינו, כעיריה, לעשות חושבים בנדון והבעתי את דעתי כי יש לערוך בדיקה נוספת בענין חוק התיעול, באם חוקי הוא או לא.  ואמרתי לך שאם לאחר בדיקה יסודית יתברר לנו שיש אפילו ספקות לגבי חוקיותו של חוק העזר הספציפי , עלינו לאזור אומץ ולהודיע באומץ לתושבים כי אנו חוזרים בנו ומבטלים אותו .

אתוודה בפניך כי אני לא שיערתי את עוצמת התגובה של המתנגדים לחוק ועל אף שאני הצבעתי עבור החוק, התחלתי לערוך בדיקות מבדיקות שונות בנושא .התייעצתי עם מספר עורכי דין, מקומיים וחיצוניים, ואף אחד לא הסכים לומר לי בוודאות של לפחות 60% שאכן החוק יכול לעמוד בביקורת המשפטית . גם משיחות שניהלתי עם אנשים מבוגרים ובעלי ניסיון בישוב הרגשתי אי נוחות גדולה איך שהם חושבים בנושא .

אנחנו העיריה הראשונה בהיסטוריה הפוליטית של באקה שהצלחנו להרכיב קואליציה מקיר לקיר, ואין ספק שלך יש חלק גדול בכך, ובשל חוק שנוי במחלוקת  לקרוע את הישוב לסכסוכים שאפיינו את שנות ה- 80 וה- 90 אין בכוונתי לתת יד לכך.

ברצוני להביא בפניך מספר נקודות שלמדתי אותן משיחותי עם אנשי מקצוע ועם אנשי ציבור בענין חוקיות החוק:
א.      החוק חוקק בשנת 2008, בזמן הועדה הקרואה, ומשך 5 שנים תמימות הוא לא הופעל ובאקה לא טבעה בשטפונות כפי שאתה וגורמי מקצוע, אנשי כספים, הסברתם לנו .

ב.      החוק חוקק בזמן היות באקה רשות מאוחדת עם ג”ת ומשפורק האיחוד בין שני הישובים והחוק לא הופעל, הדבר מחייב בדיקה וחקיקה מחדש .

ג.       יש מערכת ניקוז מהמשופרות בארץ בבאקה ורק צריך לדאוג לנקות אותה לפני תחילת כל חורף, מדוע אנו צריכים להכביד על התושבים על אף המצב הכלכלי הרעוע של רוב האוכלוסיה ?

ד.      הכרזת המהנדס על באקה כאגן ניקוז אחד בשנת 5,2013 שנים לאחר חקיקת החוק , אין בה ובין החוק שום קשר .

ה.     אם ישנן מספר בעיות נקודתיות שצריכות לנקז את המים בהם , צריך לטפל בהם נקודתית .

ו.        קמפייו ההפחדה שמנהלת העיריה בתמיכה להפעלת החוק והסיפורים שישובים אחרים שילמו היטל כזה, אין בהם להוסיף כבוד לדרך בה מנסה העיריה לתחוב את ידה לכיס התושבים, בו בזמן שיש בזבזנות יתר בהוצאות הלא שכלתניות של העיריה בנושאים שאם ביקורת משרד הפנים תעלה עליהם יש סכנה שהמשרד ישוב ויפזר את העיריה.

ז.       קבוצת הצעירים שמנהלת את המאבק נגד הפעלת החוק היא קבוצה שכולנו מכירים אותה.הם צעירים מנומסים מאוד, אין להם אג”נדה פוליטית וכל מבוקשם הוא למנוע הטלת מס על אוכלוסיה חלשה ומרגישים שהם מרומים ע”י העיריה אנחנו , כעיריה , צרכים לברך על פועלם זה ולעודד אותו כדמוקרטיה מתהווה.

ח.     זו פעם ראשונה שפעולת מחאה חברתי נעשית ללא כוונות אישיות  והם עצמם נגד אלימות וגם נגד ביטויים שאינם הולמים כלפי מנהיגי הישוב ,שכנראה עומד לאכזב אותם .
לאור האמור לעיל הנני פונה אליך בבקשה לקיים ישיבה של מליאת העיריה באופן דחוף כשעל סדר היום רק נושא חוק התיעול וביטולו ,
ושלא יהיה סעיף אחר על סדר היום כדי לדון בנושא בהרחבה ולקבל  החלטות הבאות:
1.      להודיע ברבים ובצורה בולטת, אם זה דרך האתרים המקומיים ואם זה במנשר שיחולק בכל הישוב, על הקפאת דרישות התשלום ולגבי התושבים     שכבר שילמו נשקול להחזיר את כספם לכשההחלטה על ביטול החוק תהיה סופית .

2.      הודעה על הקפאת הפעלת חוק עזר התיעול – 2008 עד להכרעה סופית בעניינו .

3.      לבחון את ביטול החוק בצורה שלא תפגע בעיריה.

אני מודיע לך כי אם הדברים הנ”ל לא יקרו יש בכוונתי לפנות לבית המשפט כדי לעתור לביטול החוק, כי התשבים רבים פונים אלי ומבקשים לפעול בהתאם . פניה  לערכאות תגרום להוצאות מיותרות וגם תביא להחזרת האוירה העכורה שהצבעתי עליה קודם, דבר שאין בן אנוש בבאקה שיכול לקבל על עצמו אחריות לדבר כזה .

מצפה לתשובה חיובית ובהקדם .
ברצוני להודיע לך שבכונתי לפרסם את המכתב הזה ברבים.

בכבוד רב
————
שריף שאייב
חבר העיריה

تنويه: تعليقات الزوار الكرام المنشورة تعبر عن رأي اصحابها فقط ولا تعبر عن رأي موقع هسا بتاتاً.
يرجى الحفاظ على مستوى المشاركه في التعليقات وعدم تعدي الحدود او المس باشخاص او التعليق بما ليس له علاقة بالموضوع المنشور.

أضف تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.

التعليقات (21)

 1. انت واحد غريب كل الي هامك ليش بالعبراني اليس بامكانك قول كلمه حق يعبر عن موقف هذا العضو الذي سمع نداء اهل بلده ولبا رغبت من صوتو لهو ماهر ابو طعمه انصحك ان لا تكون انسان سلبي

 2. الاء ابومخ( |

  بالنسبة للأخ اللي سأل ليش صوتتت عالقانون وهسا انت ضدو بتوقع مثل ما قالت ق بتصريحاتها انه مرسي كان شارحلهن القانون غلط وانه بسنة ٢٠١٤ رح تتضاعف مبالغ الضرايب فاضطروا يوافقوا وبعد الجلسة تم فحص هاظ الادعاء وكلو فش منو للاسف.. ثانيا مش غلط الانسان يتراجع عن خطؤه..وللي بدو حل بديل الحل البديل صلّح ال ٥٪ من الناس اللي عندهم مشاكل امطار في باقة وهمي يدفعوا انا معنديش مشاكل وعايش عالشارع وبحب المطر باب داري برد الروح المطر.. بتأمل متطلعلناش ضريبة الاوكسجين السنة الجاي

 3. بارك الله فيك حاج شريف علا هذا الشرح المفصل لرئيس البلديه ولكن لي سًوال اين كُنْتُمْ عندما تتقدم رئيس البلديه التصويت لصالح القرار ولما قمتم بالتصويت والآن أنتم ضد القرار

 4. بقاري |

  **** התחיל את הקדנציה שלו ברגל ימין, אך לא עברו שנתיים והוא מתחיל לקלקל. את הקול שלי הוא לא יקבל שוב באם יחליט לרוץ לקדנציה שניה.

 5. الى حضرة الرئيس المحترم انتي اوعدت وقت الانتخابات انوا تفتح الطرق * فتحتوا طريق مقابل مخبز السبع عند بلوك الحاج عزيز للاسف الشديد في مواطن مسكر الطريق بجبل تراب مش عارفين نمرق هاي الطريق بتساعد الناس كثير الرجاء حل هذة المشكلة باسرع وقت ممكن بالقانون

 6. عمي شريف كل الاحترام اعرف انو 95 بلمية من باقة معك ام 5بلميه الي عندهم ماشكل بميه المطر ان بقول اعملوا חוזה مع الرائيس حلوة ماشكلكوم مو عاى حساب الشعب اسد بظل اسد ********* مزاريب

 7. فاعل خير |

  الى رقم 3 السيد ماهر ابو طعمة يا فيلسوف يا شاطر يا فصح اذا بتعرفش تقرا بالعبري خلي حدا يترجملك او جيب معلم يعلمك اللغة العبرية ووين احنا عايشين مهو كل لغتنا عبراني !!!

 8. يا سيد شريف للاسف انت تستغل موجة عابرة من الاحتجاجات لاشخاص لا يقدمون لباقة اي خدمة .وللاسف انت تترك زملاءك يحاربون فئة لها مصالح شخصية بوقف مشاريع اليلدية والرئيس الحالي مرسي ابو مخ الذي يريد الخير لباقة.فبدلا من ان تكون معه في مثل هذه المواقف نراك مع مجموعة لها مواقف سياسية اخرى واليوم هي خارج الائتلاف بالرغم من دعمها لهذا المشروع مثلك.يجب ان تبقى على تصويتك الاول لان الناس سيحاسبونك على موقفك غير المشرف هذا .

 9. رد لماهر ابو طعمه بالعبراني لانو في ناس بودو اولادهم يتعلموا في مدارس يهوديه وفي ناس بتشرب الصبح حليب تنوڤا مش حليب باقه ولانو في بلديه باقه بفهموش عربي

 10. תנועת ק שהצביעו לטובת החוק העזר ואחר כך התחרטו ורוצים עכשיו לשנות את ההחלטה על ידי הפגנות זוהי שיטה פסלוה ,
  חברי המועצה לא יודעים שהם פוגעים בשכבות החלשות בבאקה כמו זקנים שחיים על קצבת זקנה בקושי הקצבה מספקת לתרופות ,האלמנות ,משפחות חד הוריות ,מי כמוך יודע טוב מצב התלמידים בבתי הספר ,הוכחתה שיש לך רגש לגבי הזולת,השאר עושים פוזות לתושבים ,וכך יעשו להם תושבי באקה בקלפי כאשר יבקשו אימונם.
  נא לפרסם !!!

 11. אבו קרים כל הכבוד לך על העמדה ויור הדרך אנו מחזקים אותך ותומכים בך עד ביטול חוק העזר והיטל התיעול הלא מוצדק בכלל .טוב יעשו
  שאר חברי העירייה ובראם ***** כנראה חברי העירייה איבדו את הרגש
  כלפי הזולת והעניים והאלמנות בעירנו
  פתאום כולם עשירים

 12. كل الشكر الى الاخ ابو كريم على هذا الموقف الشجاع واتمنى من باقي الاعضاء ان يكون صوت الشارع لا صوت رئيس البلديه ويصوتو ضدد القانون لان وضع الناس من سيئ الى اسوء وكل من سيصوت ضدد رغبه الجمهور فهو ليس منهم وثبت على مر السنين ان ابن باقه يعلم كيف يعاقب من يضره وهناك اعضاء يجب ان لا يكونوا في البلديه بالدوره القادمه

 13. כל הכבוד אבו קרים הגיע הזמן ,ממה יש לחברי העיריה לפחד מה מפחיד אותכם מלהגיד מילת אמת . אתה אבו קרים אמיץ שאין כמוך , מחקים לעוד אמיצים אם יש מחברי העיריה .